Rolety zewnętrzne


Spokój

Rolety zapewniają właścicielowi poczucie komfortu, latem  skutecznie zaciemniają pomieszczenia i zapobiegają się nadmiernemu nagrzewaniu, zimą pozwalają na oszczędności paliwa. Ochrona przed hałasem i oświetleniem z zewnątrz daje nam poczucie intymności, a moskitiery wbudowane w roletę zabezpieczają dodatkowo przed owadami, gdy zostawimy na noc otwarte okna.

Bezpieczeństwo

Dobre okucia okienne i specjalne pakiety szybowe w oknach, wzmocnione roletami to gwarancja bezpieczeństwa. Nowoczesne napędy, które można podłączyć do systemu alarmowego Państwa budynku to skuteczny sposób na włamywacza. Zastosowanie rolet pozwala skutecznie obniżyć  koszty ogrzewania zimą. 

MODELE ROLET ZEWNĘTRZNYCH 

Rolety do zabudowy

roleta-zewnetrzna-do-zabudowy

Model rolety dzięki któremu uzyskamy najlepszą izolację cieplną oraz akustyczną. Specjalne dedykowane nadproża okienne pozwalają na uniknięcie mostka termicznego. Zaplanowanie tego modelu rolet wzbogaca budynek wizualnie i znacząco poprawia jego właściwości izolacyjne. Skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej, całość dyskretnie ukryta jest w elewacji. 

Rolety naokienne

roleta-naokienna

Roletę naokienną montuję się razem z oknem, skrzynka okienna połączona i uszczelniona jest z ramą okienną. Całość konstrukcji montowana jest w otworze okiennym. To rozwiązanie umożliwia montaż umożliwia rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas wymiany okien. Różne sposoby zabudowy skrzynki okiennej w atrakcyjny i niezauważalny sposób pozwalają na jej ukrycie. 

Rolety elewacyjneroleta-elewacyjna

Nawet w sytuacji, gdy dom jest już całkowicie wykończony, można zamontować w nim rolety elewacyjne. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Dwa warianty skrzynek (zaokrąglona i ścięta pod kątem 45%) które idealnie dopasują się do elewacji i charakterystycznych cech budynku.  Jest to najbardziej uniwersalny system. Rolety elewacyjne założyć można w najróżniejszych obiektach, niezależnie od sposobu i techniki ich wznoszenia.

Nowoczesna automatyka do rolet

 

Nie ma wątpliwości, że rolety automatyczne stały się już standardem. Zapewniają one wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i poprawiają skuteczność ochrony antywłamaniowej. Warto w pełni wykorzystać szerokie możliwości automatyki i dopasować jej możliwości do własnych potrzeb.

 

Rodzaje silników do rolet

Silniki do rolet zewnętrznych są umieszczane wewnątrz stalowego wału nawojowego, na który zwijane jest pancerz podczas podnoszenia rolety. Napędy różnią się m.in. mocą, która zależy od wymiarów i ciężaru rolety, sposobem sterowania, a także metodą ustawiania tzw. położeń krańcowych rolety (miejsc, w których roleta się zatrzymuje, gdy jest w pełni podniesiona lub opuszczona). Przy wyborze silników do rolet warto zwrócić uwagę na to, czy są one wyposażone w tzw. funkcję detekcji. Zatrzymuje ona silnik rolety natychmiast po wykryciu zwiększonego oporu. Chroni to silnik przed przeciążeniem i zabezpiecza roletę przed uszkodzeniem np. przy przymarznięciu pancerza.

 

Odbiorniki

Silniki sterowane radiowo muszą być wyposażone w odbiorniki, czyli urządzenia odbierające sygnały z nadajnika. Jeśli od początku wybierzemy sterowanie zdalne, sprzedawca doradzi nam silniki z wbudowanym radioodbiornikiem. W przypadku zmiany sposobu sterowania z przewodowego na radiowy, konieczne będzie dokupienie osobnych odbiorników. Są one montowane najczęściej wewnątrz obudowy rolety.

Przekrój rolety

 

Warto zapoznać się z budową rolety, by lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie oraz wiedzieć, na które elementy zwrócić uwagę przy wyborze typu rolety i jej kolorystyki.

 

1. Skrzynka
W zależności od typu rolety i sposobu zabudowy może być ukryta pod tynkiem lub widoczna – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na dowolny kolor lub okleinowanie w wybranym z kilkudziesięciu wzorów.

2. Wał nawojowy i napęd
Wał, na który zwija się pancerz wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.

3. Pancerz
Składa się z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Dostępny w trzech wariantach wysokości profili, w ponad 20 atrakcyjnych wzorach i kolorach.

4. Dolna listwa
Wykończona uszczelką, może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to element stabilizujący pancerz.

5. Prowadnice
W zależności od systemu aluminiowe lub PVC, wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę rolety.