Bramy Gliwice


 

Bramy garażowe są jednym z najważniejszych elementów wykończenia budynku. Powinny być funkcjonalne, solidne, bezpieczne i dopasowane wyglądem do elewacji. Najchętniej wybierane rozwiązanie to bramy segmentowe. Sposób, w który działają daje możliwość uzyskania maksymalnej przestrzeni dla auta parkującego wewnątrz garażu i na podjeździe. Komfort użytkownika zapewniają bramy Gliwice z zintegrowanymi napędami renomowanych producentów. Odpowiednia instalacja pozwala zastosować jeden pilot do obsługi wszystkich napędów na posesji.

Brama segmentowa

Bramy te otwierają się pionowo w górę, pod strop. Zbudowane są z połączonych ze sobą segmentów, które to prowadzone są na rolkach po prowadnicach. Brama segmentowa sprawia, że przestrzeń wewnątrz garażu jest możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwierania i zamykania bramy. 

Find out more

Drzwi garażowe

Boczne drzwi garażowe są dopasowane do bramy kolorem i rodzajem przetłoczeń. Umożliwiają dostęp do garażu bez konieczności otwierania bramy. Możliwość okleinowania niemal wszystkich fragmentów drzwi i zastosowanie elementów dekoracyjnych dopasowanych do bramy, zapewnia spójne wykończenie elewacji garażu. Dostępne w wersji jedno lub dwuskrzydłowej.

 

Find out more

Brama rolowana

Bramy rolowane to rozwiązanie które pozwala na montaż bramy w garażach, w których uzyskać chcemy maksymalną wolną przestrzeń bezpośrednio pod sufitem, w przypadku nietypowych garaży i pomieszczeń gospodarczych oraz w garażach gdzie nie znajdą zastosowania klasyczne bramy. Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz  lub wewnątrz  garażu nad otworem wjazdowym.

Find out more

Ciepła brama – panel 40 lub 60 mm

 

Bramy segmentowe KRISPOL są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Dzięki temu bramy te posiadają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku: U= 1,12 [W/m2K] .

Dla domów energooszczędnych mamy ofertę specjalną: bramę VENTE K2 RFS 60 
o grubości zwiększonej do 60 mm. Ta wyjątkowo ciepła brama posiada dodatkowo podwójne uszczelnienie dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą 
a kątownikami. Umożliwia to osiągnięcie współczynnika U=0,9 [W/m2K].

ciepla_brama_1

ciepla_brama_2

ciepla_brama_3

Bramy garażowe segmentowe

Sposób, w który działają daje możliwość uzyskania maksymalnej przestrzeni dla auta parkującego wewnątrz garażu i na podjeździe. Bramy segmentowe dopasować można do różnych typów garaży i szerokości wjazdu – także do garaży podwójnych. Wysoki standard wykonania gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną. 

Są dobrze zabezpieczone - wyposażone w proste i niezawodne systemy mechanicznego zabezpieczenia przed włamaniem - zamek i rygiel. Segmenty wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo i powlekanych poliestrem wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową. W ofercie dostępnych jest sześć modeli paneli bramy. Wokół płaszczyzny bramy montowany jest system trwałych uszczelnień.

Bramy garażowe mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie. Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach dodatkowo wyposażyć możemy w osłony chroniące palce. Również segmentom bram nadaliśmy specjalnie zaprojektowany, bezpieczny kształt. W każdej bramie montujemy dodatkowe zabezpieczenie przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny.

bez-przetloczen-panelTłoczenie szerokie

Wzór, który sprawdzi się zarówno w domach o klasycznym, jak i nowoczesnym wyglądzie. Interesująca alternatywa dla przetłoczeń wąskich.

bez-przetloczen

Bez przetłoczeń

Elegancka i prosta forma, dobrze komponująca się z różnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Styl tej bramy podkreślić można stosując dodatkowo oryginalne detale dekoracyjne.

tloczenia-waskie-panel

Tłoczenie wąskie

jest popularnym wzorem, pasującym do domów w rozmaitych stylach. Jednym z atutów tego tłoczenia jest atrakcyjny stosunek ceny do wysokiej jakości bram.

vprofilowane-panel

V-profilowanie

V-profilowanie to wzór, który nadaje bramom wyjątkowy, nowoczesny wygląd. Innowacyjna forma idealnie komponuje się z najnowszymi trendami architektonicznymi.

kaseton-2-panelKasetony

Wzór w kasetony polecamy osobom ceniącym urok i ciepło domów o tradycyjnym lub rustykalnym charakterze. Oferujemy możliwość tłoczenia w kasetony długie lub krótkie.

kaseton-1-panel

 

 

 

Brama 60 Krispol- najcieplejsze bramy garażowe

 

 

 Stworzona z myślą o rosnącej energooszczędności naszych domów. Wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone panele o grubości zwiększonej do 60 mm na całej wysokości, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja.
Bramy te zbudowane są z gładkich, eleganckich paneli bez przetłoczeń i są dostępne w pełnej ofercie kolorystycznej. Obejmuje ona kilkadziesiąt oklein i ponad 200 barw z palety RAL. Pozwala to na stworzenie niezliczonych wariantów wykończenia bramy.

Wygodna obśługa
Brama jest urządzeniem bezproblemowym w obsłudze, niezawodnym i cichym. Komfort użytkowania zapewnia najlepsza automatyka. Mechanizmy renomowanych producentów. gwarantują łatwą i bezproblemową obsługę, a także umożliwiają wpięcie bramy w dowolny system „domu inteligentnego” i instalacje alarmowe.
Solidna konstrukcja
Bez względu na wygląda z zewnątrz, brama powinna przede wszystkim musi być solidnie wykonana. Warto zatem sprawdzić, jak brama wygląda od wewnątrz. W mechanizmach bram stosujemy rozwiązania, które ją wzmacniają, ułatwiają montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu,
Kolorystyka
Bramy segmentowe dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki.